Organizacje alzheimerowskie

Grupa wsparcia, spotkania, kontakty, wspólne plany i myśli.
Awatar użytkownika
Joannap
Posty: 170
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 03:44
Lokalizacja: Piastów , woj. mazowieckie
Kontakt:

Re: Organizacje alzheimerowskie

Post autor: Joannap »

Tu warto wspomnieć co to są w ogóle grupy wsparcia
więc np.: grupa ludzi mających chorego na Alzh. spotyka się w swoim gronie (fizycznie ) i zwyczajnie dzieli się własnym doświadczeniem ..
To jest bardzo fajny wynalazek bo :
a) Opiekunowie mogą wreszcie odstresować się bo mają szansę porozmawiać we własnym gronie nie tylko o Al. - podobnie jak my tu na forum ..(tylko że my piszemy a nie fizycznie gadamy
b) gdy taka grupa jest dobrze prowadzona i jest dobra współpraca z np. innymi organizacjami - są pogadanki z lekarzami, szkolenia etc.

poza taką forma są samopomocowe grupy - to działa na podobnej zasadzie - lecz grupa wsparcia musi np.: podlegać pod MOPS i mieć na stałe terapeutę ... w przypadki samopomocowej grupy - takie rzeczy jak spotkania z lekarzami etc. są w formie czysto społecznej ..

Muszę tu powiedzieć że kilka osób z naszego forum działa bardzo prężnie w czymś takim
Pod Poznaniem - opiekun z naszego forum działa w domu dla chorych na Alz (ta osoba pisała w 2008r na forum bardzo krótko ale pisała)
Pod Częstochową - tu chyba Monika30 nie pogniewa się na mnie - mają stworzone stowarzyszenie - Monika tam działa
Wejherowo - tu nie podam imienia bo mogę strzelić Panu Bogu kulą w okno - kobietka bardzo obrotna - też działa w takiej organizacji i to bardzo prężnie Pisałą bardzo długo na starej wersji - mam nadzieje że wróci (jeśli oczywiście już u Nas jest..)



Co do grup wsparcia w 2008-2009 - w int, nie można było zlokalizować na terenie Polski czy są i gdzie - jak można dowiedzieć się kiedy są spotkania .
Kiedyś udało mi się ustalić gdzie w W-wie są takie grupy - teraz to już jest pewnie nieaktualne .
Lecz jedna rzecz ważna - te grupy niestety nie są na stałe ..

Nawet moja grupa (Grupa samopomocy w Piastowie dla opiekunów ) ma na stałe miejsce w Świetlicy , lecz współpraca z takim OPS szła jak po gruzie .., później moje sprawy zawaliły mi głowę więc od jakiegoś czasu udostępniłam dla opiek. w Piastowie swój nr. tel ( w MOPS- jest podany jako coś w rodzaju :żydowskiego pogotowia " ) I teraz zwyczajnie gdy ktoś zgłasza się do MOPS i mówi o kłopocie to podawany ma do mnie tel. i umawiam się indyw. z opiekunami ..Niestety na obecną chwilę nie przeskoczę sytuacji i musi to wystarczyć
Rzeczy rzadko są takimi, jakimi się wydają, śmietanka udaje krem.
W. S. Gilbert
Za większe dobrodziejstwa większej wymaga się wdzięczności. Kogo Bóg wielkimi darami obsypał, ten Bogu wiele oddać musi
św. Ignacy Loyola
rafal
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 01:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Organizacje alzheimerowskie

Post autor: rafal »

Nowy ośrodek Wielkopolskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego w Poznaniu prawie gotowy.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie
Ośrodek Adaptacyjno - Rehabilitacyjny
Centrum Informacji Alzheimerowskiej
ul. Garczyńskiego 13
http://www.alzheimer-poznan.pl/

Artykuł o jednej z wielu zaangażowanych osób.
Przelew starszej pani
http://wyborcza.pl/1,87648,14276534,Prz ... _pani.html
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Organizacje alzheimerowskie

Post autor: Tomek »

No to jest fajna osoba :)
Zamiast wydawać na głupoty zrobiła coś konkretnego.
ODPOWIEDZ