Alzheimer, pobyt w szpitalu.

Z doświadczenia opiekunów.
Las
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 29 maja 2014, 16:33

Alzheimer, pobyt w szpitalu.

Post autor: Las »

Witam wszystkich, jestem tu nowy. Mój 86 letni dziadziuś w zaawansowanym stadium alzheimera ma skierowanie na oddział chorób wew. na badanie ( kolonoskopia ).
Mam pytanie, jak przetrwać pobyt, dziadziuś już nic nie kojarzy, nawet nas najbliższych. Nosi pampersy. Bardzo się o niego boimy, ponieważ to badanie nie należy do przyjemnych, lecz jest wskazane bo dziadziuś ma sporadyczne krwawienia przy oddawaniu kału.

Pytanie czy starać się przebywać w szpitalu jak najwięcej, jak chronić go przed odleżynami. Czy w ogóle takie badanie jest wskazane dla osoby w tym wieku.
Jeśli ktoś mógłby pomóc w jakąś informacją to bardzo proszę pisać.

Dziękuję serdecznie
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Alzheimer, pobyt w szpitalu.

Post autor: Tomek »

Cześć,
po części odpowiem Tobie kierując Ciebie do wcześniejszej wypowiedzi Rafała: http://www.alzheimer-opiekuni.pl/forum/ ... f=13&t=210
rafal
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 01:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Alzheimer, pobyt w szpitalu.

Post autor: rafal »

@Las
Bezwzględnie materac przeciwodleżynowy, nawet jeżeli w szpitalu będą twierdzić że mają musicie mieć swój, bo ten szpitalny albo np. zniknie albo będzie zepsuty, przerobiłem tę sytuację.
I dobrze gdyby ktoś był stale obecny...
wigi
Posty: 1054
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Alzheimer, pobyt w szpitalu.

Post autor: wigi »

rafal pisze:I dobrze gdyby ktoś był stale obecny...
Stale jak stale... to nie zawsze wykonalne... Przede wszystkim w porach posiłków... w szpitalu pielęgniarki niby pomagają przy jedzeniu, ale... różnie to bywa...
tuptuś
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 10 cze 2013, 20:34

Re: Alzheimer, pobyt w szpitalu.

Post autor: tuptuś »

Babcia była w szpitalu i nie mam żadnych zastrzeżeń do opieki.Materac dostała na 3 dzień tak że nie było problemów z odleżynami . Tylko tyle że wymieniono jej wszystkie leki,no prawie wszystkie pozostał Biomentin ale zmniejszony o 1/4 gdyż rano cała a wieczorem połowa,Exelon 9,5 odjęto całkowicie .Ale po powrocie ma problemy z przykurczami pytałem na wizycie u pierwszego kontaktu to stwierdził że babcia za mało się porusza i to taki rozwój choroby.
wigi
Posty: 1054
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Alzheimer, pobyt w szpitalu.

Post autor: wigi »

Przykurcze nie biorą się z choroby Alzheimera tylko z powodu nie ruszania się. Babci trzeba gimnastykować ręce i nogi to przykurcze znikną.
drwalek87
Posty: 2
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 15:41

Re: Alzheimer, pobyt w szpitalu.

Post autor: drwalek87 »

Musisz nabrać wiedzy bo nieprawidłowymi ćwiczeniami też można uszkodzić


Szambo
ODPOWIEDZ