hemoroidy

Z doświadczenia opiekunów.
tanganika
Posty: 91
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 21:46

hemoroidy

Post autor: tanganika »

Proszę o poradę
1) jak przeprowadzić leczenie hemoroidów u osoby chodzącej samodzielnie do toalety, która nie współpracuje (nie utrzyma czopków, a maść na krótko), nie rozumie poleceń. Podaję Cyclo3fort i maść Procto-glywenol i Hemorol (bezskuteczne czopki). Hemoroidy są krwawiące na zewnątrz.
2) Możliwe że dodatkowo wystąpiło zakażenie układu moczowego, bo mama często chodzi do wc.
3) Ostatnio pojawiły się wymioty (nawet po wypiciu wody), w piątek już tylko z żółcią. Nie wiadomo jaka jest przyczyna.

Dwukrotnie (środa i piątek) byliśmy na Sorze w szpitalu. Mamę potraktowano jak trędowatą, ale badania moczu "w ramach procedury " nie wykonano. Nie wykonano gastroskopii, zaocznie lekarz stwierdził że to zapewne jakaś infekcja. Podano tylko kroplówki i wypisano receptę na Metronizadol i Duspatalin.

Czy takie dolegliwości jak wymioty mogą wystąpić jako reakcja na leki, które mama bierze od dawna?
Pozdrawiam
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: hemoroidy

Post autor: Tomek »

tanganika pisze:Czy takie dolegliwości jak wymioty mogą wystąpić jako reakcja na leki, które mama bierze od dawna?
Mogą.

Jeśli chodzi o pozostałe problemy to tylko mogę przekazać to czego się dowiedziałem z drugiej ręki czyli, że skuteczny jest Posterisan H, który stosuje się jednocześnie zarówno w postaci maści jak i czopka. Pełny opis znajdziesz tutaj:

http://bazalekow.mp.pl/leki/item.html?id=16459

Niestety nie potrafię powiedzieć jak nakłonić chorego do współpracy w tej kwestii...
tanganika
Posty: 91
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 21:46

Re: hemoroidy

Post autor: tanganika »

Jestem dzisiaj wyjątkowo przybita. Po badaniu u chirurga okazało się, że mama nie ma typowych hemoroidów, a guz jelita grubego i to co widać na zewnątrz to efekt rozrastania się guza. Mamy skierowanie do szpitala na oddział diagnostyczny. Szkoda, że żaden lekarz wcześniej nie zauważył objawów. Kilka dni na Sorze w szpitalu lek jedynie potwierdził hemoroidy.... Mam mętlik w głowie, boję się tego co mnie czeka...
ODPOWIEDZ